pátek 30. října 2015

Penetrace pro dokončení vašeho díla - Eco Prim Grip

Pod pojmem penetrace si můžeme představit mnoho věcí, domácí kutilové však vědí, že penetrace je velice důležitá při stavbě, protože dokáže sjednotit všechny materiály. Dokáže sjednocovat savost podkladů, slouží jako můstek pro aplikaci dalších vrstev a hlavně zpevňuje povrchy.


Penetrace Mapei Eco Prim Grip

Univerzální pomocník, který lze použít jak do exteriérů, tak i do interiérů. Penetrace Mapei Eco Prim Grip je založena na kombinaci akrylových pryskyřic ve vodní disperzi a křemičitých plniv. Proto je její aplikace velice snadná a výsledný efekt je dokonalý. I ve více vrstvách se můžete těšit na skvělou přídržnost a vyhlazení. Primer, který je hlavní složkou tohoto výrobku, neobsahuje žádná rozpouštědla a je velice odolný vůči vodě. Nehořlavost a nízké hodnoty organických těkavých látek dělá z výrobku Mapei Eco Prim Grip velice oblíbený výrobek s malou možností poškození zdraví.
Co se týče vzhledu, může vám Mapei Eco Prim Grip připomínat šedý latex. Tato barva je zvolena proto, že se nejlépe překrývá jakoukoliv barvou a skvěle se hodí na opakované nátěry.
Technické parametry:
  • Spotřeba se pohybuje mezi 0,20 až 0,30 kg/m2
  • Balení má objem 5 a 10 litrů
  • Skladování výrobku je možné v neporušeném obalu v suché místnosti bez dalších podmínek až po dobu jednoho roku

Kde můžete penetraci Mapei Eco Prim Grip použít?

Beton, Pórobetonové a sádrové tvárnice, cihly, vibrolisovaný beton a všechny typy omítek na bázi cementu, vápna a sádry. Penetrace tímto prostředkem zvyšuje přídržnost také u keramiky, kovu, dřeva, přírodního kamene či terazza.

Důležité informace a jak s Eco Prim Grip zacházet

Předtím, než budete penetraci nanášet, si přečtěte příbalové informace, které vám řeknou jak přesně postupovat. Jedná se přece jen o chemickou látku, která by vám mohla znepříjemnit přestavbu bytu či domu. Výrobek není potřeba ředit, takže vám odpadá nepříjemná a hlavně ne zcela bezpečná manipulace s ředěním. Eco Prim Grip nepoužívejte na podklady se vzlínající vlhkostí a aplikujte vždy při teplotě v rozmezích 5 až 35 °C.

Před samotnou aplikací je nutné povrch zcela dokonale očistit, vysušit a zbavit všech nečistot (mastnost). Povrch by neměl obsahovat zaschlé zbytky cementu a nesourodé částice, protože by se poté nemusela vrstva správně uchytit. Po nanesení, které se může provádět válečkem, štětcem i nástřikem, je důležité nechat Eco Prim Grip řádně zaschnout. Doba schnutí záleží na podmínkách a může se pohybovat mezi 15 až 60 minutami. Poté můžete nanášet další vrstvy. Jestliže chcete odstranit nátěr, můžete to před uschnutím udělat jednoduše vodou a po uschnutí lihem či přípravkem Pulicol 2000.

Při manipulaci je vždy dobré dbát pokynů společnosti Mapei, která své aktuální informace zveřejňuje na svých internetových stránkách.


6 komentářů:

  1. Mockrát děkuju za tip. Jak se oteplí, tak bych se rád pustil do dodělání venkovní fasády. Část mám hotovu, ale bohužel mi nevyšla fasádní omítka a počasí mi taky nepřálo, tak jsem to odložil s tím, že to dodělám jak se trochu oteplí. Zatím to vypadá tak, že se počasí už trochu umoudřilo, tak bych se do toho snad mohl v příštích týdnech pustit.

    OdpovědětVymazat
  2. Tak přesně něco takového budu taky brzy potřebovat. Letos se chci konečně vrhnout na rekonstrukci fasády, tak snad to dobře dopadne. Zatím to ale nechávám až na léto, to na to bude ideální. Co se samotné fasády týče, tak se mi docela líbí řešení, které nabízí Baumit. Nemá někdo zkušenost náhodou?

    OdpovědětVymazat
  3. Letos nás čeká rekonstrukce nové podlahy a rozhodli jsme se, že to zvládneme sami, protože, jak říká můj manžel, nic na tom přece není. Koupí se podlahová stěrka a pak už se jen musíme řídit dle pokynů na obalu, ale naštěstí mu přijede pomoct můj tchán. Tak snad to dopadne dobře.

    OdpovědětVymazat
  4. Určitě si penetraci pro dokončení našeho říkejme tomu "díla" :-D pořídíme, teď však se synem hledáme nějaké optimální řešení pro starý znečištěný komín. Kamarád, který se v tomto oboru pohybuje celou řadu let, mi doporučuje starý komín zbourat a pořídit si nový a to konkrétně nerezový komín. Ten by měl sloužit skutečně dlouhou dobu a stále ve stejné kondici.

    OdpovědětVymazat
  5. Měli jsme doma poměrně velký problém s plísní a vlhkostí, takže bez penetrace by to nešlo. Nakonec se nám pomocí ní podařilo zbavit většiny plísně, což pomohlo hlavně mému synovi, který má alergii. S vlhkostí zatočilo i těsnění, které jsme použili na okna a dveře. Zatím se tam plíseň znovu neobjevila, takže uvidíme.

    OdpovědětVymazat
  6. Dobrý den, rozumím vaším potížím s plísní a vlhkostí, jelikož jsem se s podobným problémem potýkala. V mém případě pomohla kompletní renovace, včetně použití speciálních nátěrů a omítek odolných vůči plísním. Také jsem si nechala opravit střechu a vyměnit okapy. A samozřejmě nesmím zapomenout na krbová kamna, která jsem si pořídila tady. Díky nim je celá místnost stále suchá.

    OdpovědětVymazat